WLB – Z CZYM TO SIĘ JE?

WLB – Z CZYM TO SIĘ JE?

Dla wszystkich, którzy w sobotę startują w Warszawskiej Lidze Boulderowej po raz pierwszy, oraz dla tych, którzy już startowali, ale chcieliby sobie przypomnieć kto, co, jak i dlaczego, publikujemy mini-przewodnik po sobotniej imprezie:WLB Finał duży
HARMONOGRAM
11:00 start III (i ostatniej w tym roku) rundy WLB i jednocześnie eliminacji do wieczornych Finałów
18:00 zakończenie eliminacji
19.30 start Finałów Warszawskiej Ligii Boulderowej 2014
21:00 zakończenie Finałów
21:30 losowanie nagród, dekoracja zwycięzców
22:00 IMPREZA NA CRUX Hoża 51 (zagra DJ Green Jesus)

ZAPISY
Nie ma. Przychodzicie, uiszczacie wpisowe, pobieracie kartę i już możecie się wspinać.
Zawody trwają od 11:00 do 18:00, więc możecie przyjść punktualnie o 11:00 i maltretować swoje ciało przez pełne 7h (taktyka nie polecana, jeśli skrycie marzycie o stanięciu w świetle finałowych reflektorów o 19:30), lub wpaść na pół godzinki przed zakończeniem i machnąć wszystkie 20 baldów flashem, przyprawiając koleżanki i kolegów o niekontrolowany skurcz w dołku (taktyka tyleż efektowna, co ryzykowna) – wybór należy do Was

KTO MOŻE (POWINIEN) STARTOWAĆ?
Powinien startować każdy kto może – ekipa routesetterów pod wodzą Andrzeja Mecherzyńskiego gwarantuje dużo soczystego wspinania zarówno tym, którzy w sobotę po raz pierwszy pobiorą karty startowe, jak i weteranom panelowych zmagań (zawodnicy startujący w Pucharach i Mistrzostwach Polski, oraz instruktorzy również znajdą coś dla siebie, natomiast nie będą klasyfikowani).

BOULDERY
Przygotujemy dla Was 20 przystawek, które bardzo skrupulatnie zweryfikują Wasze wspinaczkowe umiejętności – bouldery rozrzucone będą po całej ścianie, więc różnorodność gwarantowana, przy czym z założenia WLB jest „dla ludzi”, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od poziomu zaawansowania!
Każdy boulder przebiega po chwytach w jednym kolorze, chwyty i stopnie startowe oznaczone będą taśmami (pozycja startowa to złapanie chwytów startowych i postawienie obu nóg na stopniach).
Kolejne oznaczenie to chwyt bonusowy (pojedyncza tasiemka), natomiast boulder kończy się (zostaje zaliczony) po dotknięciu obiema rękami do chwytu topowego (oznaczonego dwiema tasiemkami).

Punktujemy:
BONUS 1pkt
TOP 3 pkt
FINAŁY

Do finałów zaprosimy 6 najlepszych dziewczyn i 6 najlepszych facetów z klasyfikacji generalnej (suma punktów z trzech edycji). Będą na nich czekać (oprócz sławy, chwały i gromkiego aplauzu) po 3 Bouldery Finałowe. Finały rozgrywamy w formule pucharowej (strefa izolacji, 4 minuty na pokonanie każdego z problemów, liczone próby).
Jeżeli poprzednie edycje kończyliście z dobrymi wynikami i macie zamiar powtórzyć to w najbliższą sobotę, to polecamy nie oddalać się zbytnio po 18:00, bo nie ma nic bardziej zaskakującego, niż zjedzenie dużej pizzy i popicie jej dwoma piwami przed startem w Finałach, do których niespodziewanie się dostaliście…

Aktualna klasyfikacja na:
www.ligaboulderowa.pl

Ewentualnie, jeżeli czujecie, że dobrze Wam poszło, w oczy Waszej wyobraźni świecą już światła Finałów, a z tyłu głowy słyszycie już ryk publiczności w ciemności za Waszymi plecami, dopiszcie na swojej karcie startowej numer telefonu – będzie nam Was łatwiej znaleźć.

LOSOWANIE NAGRÓD
Wśród wszystkich startujących obecnych na Finałach rozlosujemy Warszawskie Karty Wspinaczkowe, oraz sporo innych fantów, dlatego warto zostać i pokibicować (jeżeli akurat postanowicie w tym czasie zastanowić się w domowym zaciszu nad wyborem ozdób na tegoroczną choinkę, to niestety – nagrodę wylosuje ktoś inny)!

AFTER PARTY
START o 22:00 w CRUX Hoża 51 (zagra DJ Green Jesus)
Będą dobre beaty, stroboskopy i wszystkie napoje niezbędne do podsumowania Warszawskiej Ligii Boulderowej 2014 (zespół Akcent niestety nie zagra, może w następnej edycji…). Zawodnicy WLB i ich kibice, jeżeli dysponują szczególnie wysublimowanym gustem, mogą przynieść własną aprowizację w celu uczczenia sukcesu sportowego lub osłodzenia porażki.

ZAPRASZAMY!