WLB?

WLB? – co i jak

Warszawska Liga Boulderowa

Nadrzędna ideą Warszawskiej Ligi Boulderowej jest tworzenie niesamowitych i przyjaznych zmagań dla amatorów, jednoczenie środowiska wspinaczy oraz propagowanie sportu i ruchu poprzez wspinanie wśród osób które chciałby stać się częścią wspinaczkowej społeczności.

Warszawska Liga Boulderowa – to obecnie największe zawody wspinaczkowe w Polsce i jedne z największych w Europie. Poprzednie edycje zgromadziły setki amatorów, których celem była rywalizacja ze znajomymi oraz z samym sobą o jak najlepszy wynik.

Wydarzenie organizowane jest na czterech warszawskich ściankach wspinaczkowych, na każdej z nich startujący mają okazję zbierać punkty do klasyfikacji generalnej, wspinać się w przyjaznej atmosferze i aktywnie spędzić czas. Szóstka najlepszych Pań i Panów wyłonionych po czterech rundach wystąpi w finale, który wyłoni najlepszych i najwytrwalszych.

KTO MOŻE (POWINIEN) STARTOWAĆ?

Powinien startować każdy kto może! Nasi routesetterzy – czyli układający drogi, gwarantują dużo wspaniałego wspinania zarówno tym, którzy po raz pierwszy pobiorą karty startowe, jak i weteranom panelowych zmagań. Do startu i udziału w naszej imprezie zapraszamy zatem wszystkich, niezależnie od stażu czy poziomu wspinaczkowego.

Przygotowane w tym roku nowości w postaci warsztatów oraz grup z instruktorem pozwalają nam zaprosić rónież do udziału osoby, dla których WLB będzie pierwszym tego typu wydarzeniem i startem w zawodach boulderowych.  

Klasyfikacja i współzawodnictwo Ligi Boulderowej skierowana jest głównie do amatorów, czyli osób które nie startują w półfinałach Pucharu Polski seniorów czy młodzieżowców oraz finałach juniorskich lub nie są instruktorami.

ZAPISY

Zapisu na poszczególne rundy WLB należy dokonać online poprzez stronę competit.pl

Linki do zapisów publikowane są w wydarzeniach Warszawskiej Ligi Boulderowej na facebooku.

BOULDERY

Każda runda to 30 boulderów, dróg które pozwolą przetestować Wam wspinaczkowe umiejętności, ponadto dzięki swej unikalności nauczą Was zupełnie nowych rzeczy i co najważniejsze sprawią Wam mnóstwo zabawy!

Każda runda to również unikalna ekipa routesetterów, których doświadczenie, umiejętności oraz uważne rozplanowanie i dobór trudności proponowanych dróg, zapewni komfort i bezpieczeństwo oraz bouldery na najwyższym poziomie. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od poziomu zaawansowania!

Każdy boulder przebiega po chwytach w jednym kolorze, chwyty i stopnie startowe oznaczone są taśmami. Pozycja startowa to złapanie chwytów startowych i postawienie obu nóg na stopniach.

Kolejne oznaczenie to chwyt bonusowy (pojedyncza tasiemka), natomiast boulder kończy się (zostaje zaliczony) po dotknięciu obiema rękami chwytu topowego (oznaczonego dwiema tasiemkami).

FINAŁY

Do finałów zapraszamy 6 najlepszych Pań i 6 najlepszych Panów z klasyfikacji generalnej (suma punktów z czterech rund). W finałach czekają na nich (oprócz sławy, chwały i gromkiego aplauzu) po 3 Bouldery Finałowe. Finały rozgrywane są w formule pucharowej (strefa izolacji, 4 minuty na pokonanie każdego z problemów, liczone próby).

LOSOWANIE NAGRÓD

Tradycyjnie na każdej z rund rozlosujemy fanty lub czeki wśród startujących którzy oddali karty startowe.

AFTER PARTY

Będzie! Szczegóły opublikujemy na stronie Warszawska Liga Boulderowa.

ZAPRASZAMY!